Aké vitamíny potrebujú muži na zlepšenie potencie?

Oslabovanie potencie vekom je úplne prirodzený jav. Ale kvôli neustálemu stresu, zlej výžive a zlej ekológii čelia problémom aj mladí ľudia od 30 rokov. Len správna liečba a vitamíny pre mužov na zlepšenie potencie pomôžu udržať silu po dlhú dobu.

Aké vitamíny a minerály muži potrebujú?

Telo muža pre plné fungovanie potrebuje neustály prísun vitamínov. A pre ľudí nad 40 rokov sú dôležité najmä antioxidanty, ako aj látky stimulujúce potenciu. Najväčší vplyv na zdravie mužov majú vitamíny A a E. Od nich závisí produkcia testosterónu. Ďalšie vitamíny potrebné na udržanie mužskej potencie sú C, F. Prvý má posilňujúci účinok na imunitný systém, druhý posilňuje bunkovú štruktúru.

Ale telo muža nebude fungovať naplno, ak nedostane všetky potrebné živiny. Jedlo je zdrojom vitamínov. Komplex si môžete kúpiť aj v lekárni - vypočíta optimálny pomer všetkých zložiek. Existujú aj špeciálne mužské vitamíny na potenciu.

Vitamíny sú potrebné pre mužov pre plné fungovanie tela.

Aké potraviny obsahujú vitamíny pre mužskú potenciu?

Skúsenosti mnohých mužov dokazujú, že konzumácia potravín bohatých na základné vitamíny a minerály má pozitívny vplyv na potenciu. Sortiment užitočných produktov je pomerne veľký, je z čoho vyberať.

Treba si však uvedomiť, že dôležitú úlohu zohráva spôsob prípravy a jedenia zdravého jedla.

Existuje päť produktov s ideálnym pomerom všetkých látok potrebných pre muža:

 1. Sychuzhina (ťaví žalúdok). Účinok produktu je úžasný, ale je veľmi ťažké ho získať. Prvýkrát kočovné národy obývajúce východ použili slez. Ich potomkovia sú povestní nielen dlhým reprodukčným vekom (niekedy sa deti narodia aj ľuďom nad 50 rokov), ale aj vysokou dĺžkou života. Produkt môžete užívať vo forme alkoholovej tinktúry. Pri kúpe by ste si mali vybrať sušené syridlo. Zjedzte 3 gramy žalúdka (kúsok hrášku) 30 minút pred pohlavným stykom. Tinktúra sa pripravuje zo 100 gramov syridla a litra vodky, pričom tekutina sa lúhuje na tmavom a chladnom mieste po dobu 2 týždňov.
 2. ustrice. Takmer všetky morské produkty sú užitočné pre mužov, ale mäkkýše sú obzvlášť dôležité. Ustrice stimulujú tvorbu dopamínu a testosterónu, obsahujú vzácne aminokyseliny, organický zinok. Je žiaduce použiť mäkkýše ulovené v jarnej sezóne. Jedia sa surové - pri tepelnom spracovaní sa ničí veľa užitočných látok. S ustricami to však nepreháňajte. Obsahujú veľké množstvo ortuti.
 3. Ustrice – morské plody, ktoré vďaka obsahu zinku zvyšujú mužskú potenciu
 4. Platesa. Tento druh rýb je bohatý na zinok a ďalšie stopové prvky, vitamíny A, B, E, aminokyseliny. Ryba je varená vo vode alebo v pare, dusená.
 5. Makrela. Obsahuje mastné kyseliny, ktoré stimulujú produkciu hormónu testosterónu. Zvyšuje potenciu a produkciu spermií. Makrela bude užitočná aj pre ženy - zvyšuje ich reprodukčnú schopnosť. Táto ryba by sa mala jesť varená alebo pečená.
 6. repa. Táto zelenina je jednoducho nasýtená všetkým, čo potrebujete - vápnik, zinok, železo, jód, vitamíny A, B, C, E, kyselina nikotínová. Okrem toho, že repa pôsobí na reprodukčný systém, má aj všeobecný posilňujúci účinok. Vodnica sa konzumuje varená a surová.

Toto je 5 najlepších užitočných produktov na udržanie potencie. To však nie je všetko. V skutočnosti bude užitočné, že obsahuje potrebné minerály alebo vitamíny. Preto si môžete zostaviť svoje menu na základe chemického zloženia určitých produktov.

Odporúčame, aby ste sa oboznámili s obsahom hlavných potrebných látok:

 • zinok - morské plody, vajcia (žĺtok), vlašské orechy;
 • selén - otruby, ražný chlieb, vajcia, cesnak, krevety, paradajky;
 • vitamín C - bobule, citrusové plody, kapusta, petržlen, cibuľa;
 • vitamín E - vaječný žĺtok, olivový a ľanový olej, zelená cibuľa, zeler;
 • vitamíny skupiny B – mliečne výrobky, morka, niektoré druhy rýb, obilniny, orechy, strukoviny, vnútornosti;
 • Vitamíny D – vajcia, hydina, mliečne výrobky, niektoré morské plody a huby.
Hlavné vitamíny pre potenciu sa nachádzajú v mnohých zdravých potravinách.

Hoci kvalitné potravinové produkty plnohodnotne dodajú telu muža potrebné živiny, môže byť ťažké určiť ich správne množstvo. Ako vypočítať, koľko stopových prvkov je v konkrétnom produkte? Koľko sa stratilo počas tepelného spracovania? Aby sa predišlo pochybnostiam, odporúča sa používať hotové vitamínové komplexy.

Vitamínový komplex so selénom

Bioaktívny doplnok obsahujúci celý rad vitamínov potrebných pre zdravie muža. Vydané bez lekárskeho predpisu. Indikáciou na použitie je nielen zníženie potencie, ale aj nedostatok vitamínov, plánovanie dieťaťa. Vo fľaši po 60 tabliet.

Každá tableta v optimálnom pomere obsahuje:

 • vitamíny A, E, B1, B2, B6, B9, B12;
 • selén;
 • meď;
 • zinok;
 • vápnik;
 • mangán.

Liečivo sa užíva v tablete denne. V prípade potreby sa priebeh liečby opakuje po prestávke 1-2 mesiacov. Pred použitím sa poraďte so svojím lekárom.

Možné vedľajšie účinky vo forme alergických reakcií alebo hypervitaminózy.

doplnok stravy s lykopénom

Ďalší doplnok stravy, najlepšie mužské vitamíny, ktoré zvyšujú potenciu. Okrem toho má liek silný regeneračný účinok. Je predpísaný samostatne aj pri komplexnej terapii dysfunkcií reprodukčného systému. Jedinečné vlastnosti produktu sú vysvetlené zložením.

Terapeutický účinok je spôsobený týmito zložkami:

 • výťažky z listov ginkgo biloba, kôra yohimbe;
 • lykopén je antioxidant, ktorý má silný ochranný účinok na prostatu;
 • L-arginín – aminokyselina, ktorá podporuje tvorbu oxidu dusnatého v tele, čím zlepšuje zloženie krvi;
 • taurín je sulfoaminokyselina, ktorá znižuje riziko aterosklerózy;
 • zinok - zlepšuje množstvo a kvalitu spermií;
 • selén - zabraňuje aspermii, je súčasťou enzýmov potrebných na syntézu hormónov;
 • vitamín E je antioxidant, ktorý stimuluje pohyblivosť spermií.

Kurz vitamínov je indikovaný na čiastočnú alebo úplnú erektilnú dysfunkciu akejkoľvek etiológie, ale môže sa použiť aj na prevenciu. Užívajte vitamíny 1 tabletu denne. Priebeh liečby je mesiac (4 týždne). V prípade potreby sa môže opakovať s prestávkou 2-3 týždne.

Vitamíny na potenciu sú nevyhnutnou súčasťou komplexnej terapie alebo prevencie, ktorej účelom je posilniť zdravie mužov. Pozitívne vplývajú nielen na sexuálnu sféru, ale aj na zdravie celkovo. Vitamíny zvyšujú nielen príťažlivosť, ale aj schopnosť tela počať dieťa.