Sexuálne vzrušenie u mužov: ako pochopiť, že váš partner je vzrušený

Intimita so ženou spôsobuje u muža sexuálne vzrušenie

Sexuálne vzťahy sú dôležitou súčasťou života zdravého muža. Sexuálne vzrušenie u mužov sa môže vyskytnúť pod vplyvom rôznych faktorov: vzhľad ženy, erotické dotyky, spomienky na minulú intimitu. Sexuálna reakcia silnejšieho pohlavia je kombináciou fyziologických a emocionálnych výbuchov, ktoré by v konečnom dôsledku mali spôsobiť orgazmus.

Známky vzrušenia u mužov

Sexuálne vzrušenie je odpoveďou ľudského tela na sexuálnu stimuláciu. Jeho sila a trvanie závisí od hormonálnych hladín, pohody a antropologických charakteristík (výška, farba vlasov).

Vznikajúca túžba vo svojich prejavoch pripomína stres:

Vzrušený muž je daný svojimi reakciami a správaním
 • rytmus dýchania a srdcového tepu sa zvyšuje;
 • zreničky sa rozširujú;
 • zmeny hlasu a správania;
 • krvný tlak sa zvyšuje;
 • dochádza k svalovému napätiu;
 • na koži sa objaví husia koža;
 • zvyšuje sa slinenie.

Proces excitácie:

  Muž so známkami sexuálnej túžby
 1. U mužov je hlavným znakom sexuálnej túžby erekcia penisu. Prietok krvi niekoľkokrát zvyšuje dĺžku a priemer orgánu. Predĺženie je individuálnym ukazovateľom, malý penis sa pri erekcii zväčšuje viac. Narovnáva sa a stáva sa tvrdým. Zmeny, ktoré nastali, prispievajú k zavedeniu penisu do vagíny.
 2. S prechodom na intimitu sa zvyšuje vzrušenie muža a s ním aj všetky reakcie tela. Zvyšuje sa srdcová frekvencia, krvný tlak a svalové napätie. Rytmické trenie penisu o vaginálne steny je silne dráždivé.
 3. Na predĺženie pohlavného styku sa odporúča dočasne zastaviť trenie, aby sa znížilo napätie. Na erektom penise sa objavuje výtok, čoho sa netreba báť. Ide o predsemennú tekutinu, ktorá hrá dôležitú úlohu pri počatí.
 4. Orgazmus je vrcholom rozkoše, je to najkratšia chvíľa sexuálnej odozvy, ktorá trvá len niekoľko sekúnd. Je sprevádzaná erupciou semena. U mužov sa sťahujú svaly tela, môžu mimovoľne unikať rôzne zvuky, objavuje sa pocit eufórie.
 5. Uvoľňovanie semena nastáva v dôsledku rytmických kontrakcií hladkých svalov. Začína sa s malými porciami, postupne sa zvyšuje objem spermií. Po prvých otrasoch už mužovi nič nezabráni v dokončení ejakulácie. Každá ejekcia je sprevádzaná sexuálnym potešením, najmä v oblasti hlavy a tela penisu.
 6. Po orgazme sa telo vráti do normálneho stavu. Svaly sa uvoľňujú, krv vyteká z penisu a orgán sa zmenšuje. Nastáva refraktérne obdobie, počas ktorého sa muž nevzruší ani pri fyzickom dopade na penis.
 7. Refrakčná fáza je čas, ktorý silnejšie pohlavie potrebuje na zotavenie pred novou erekciou. Nemá konkrétne trvanie a môže sa pohybovať od niekoľkých minút až po hodiny. S vekom sa tento rozdiel zväčšuje. Elevačný uhol penisu vo väčšine prípadov dosahuje 60-90 stupňov. Maximálny vrchol nastáva po 20 rokoch a po 50 rokoch sa uhol zreteľne znižuje.

Výtok u mužov pri vzrušení

Transparentný viskózny výtok zo vzpriameného penisu je normálny fyziologický proces. Mazanie u mužov počas vzrušenia nastáva pomocou pre-ejakulátu. Táto lepkavá bezfarebná tekutina sa uvoľňuje cez močovú trubicu pri príprave na pohlavný styk alebo počas masturbácie.

Zdrojom mazania sú Cooperove žľazy. Ich sekréty obsahujú veľa enzýmov a hlienu.

Transparentné tajomstvo plní niekoľko funkcií:

 • izoluje zvyškový moč v močovej rúre;
 • čiastočne neutralizuje kyslé prostredie vagíny;
 • lubrikuje močovú trubicu pre priechod spermií;
 • Výtok podporuje bezbolestný pohlavný styk.

Objem mazania sa medzi mužmi výrazne líši. Môže sa pohybovať od niekoľkých kvapiek do 5 ml alebo viac. Hlavným účelom preejakulátu je pripraviť priaznivé prostredie pre spermie. Pre-semenná tekutina neutralizuje kyslosť vagíny, zvyšuje prežitie spermií a šance na počatie dieťaťa.

Keď sú muži vzrušení, zažívajú výtok z penisu

Pre partnerky, ktoré dávajú prednosť prerušeniu pohlavného styku kvôli antikoncepcii, vzniká otázka pravdepodobnosti otehotnenia, ak sa s nimi dostane do kontaktu lubrikant. Štúdie o zložení preejakulátu ukázali, že v ňom nie je žiadne semienko. Ale pri opakovanom pohlavnom styku sa do výtoku dostane zvyšková semenná tekutina zachovaná v močovej rúre.

Nedostatok alebo nadmerná lubrikácia u mužov neovplyvňuje ich sexuálne vzťahy. Akýkoľvek prejav je individuálny, neexistujú žiadne prísne šablóny, do ktorých sa musíte zmestiť. Užite si intimitu bez strachu a predsudkov.

Jedným typom „mazania" hlavy penisu je smegma. Tieto výtoky nesúvisia so sexuálnym vzrušením. Biela látka podobná tuku uľahčuje pohyb hlavy penisu pri výstupe z predkožky. Ale veľké nahromadenie smegmy spôsobuje zápal kože penisu a iné problémy. Aby sa to nestalo, je potrebné denne zmyť smegmu.

Ako vzrušiť muža

Sexuálna túžba muža závisí od mnohých faktorov. Ak ho v mladosti vzruší len myšlienka na intimitu, s vekom to nestačí.

Na zvýšenie libida partnera bude žena potrebovať špecifické uvoľňovače alebo stimuly. V povahe mužov je vizuálne hodnotiť, preto zaujmite lákavé pózy, aby ste muža vzrušili, noste zvodnú spodnú bielizeň, rozpustite si vlasy. K vzniku recipročného impulzu prispieva aj pohľad na obnažené ženské orgány a známky túžby od partnera.

Rôzne podnety pomáhajú spôsobiť vzrušenie u silnejšieho pohlavia:

 • sluchové;
 • vizuálne;
 • čuchové;
 • hmatový;
 • erotické fantázie, filmy a ďalšie.

K prebudeniu sexuálnej túžby u muža musíte pristupovať individuálne.

Pod vplyvom negatívnych faktorov sexuálna aktivita u mužov klesá
 1. Aby to bolo možné, stojí za to študovať jeho zvyky a preferencie v hudbe, jedle, vôňach atď. Afrodiziaká pomáhajú zvyšovať túžbu, môžu to byť koreniny, jedlá, nápoje, aromatické oleje.
 2. Medzi uznávané patogény sexuálnej aktivity: orechy, morské plody, hroznové víno, bylinky, bylinky, ovocie.
 3. Vôňa pačuliového oleja zvyšuje zmyselnosť a produkciu testosterónu. Mladí ocenia vôňu mandarínky, verbeny či cédrového oleja, zrelší partner si obľúbi borievku či santalové drevo.
 4. Pred prípravou romantického večera s aromalampou treba zistiť, či je vyvolený alergický na pripravované afrodiziakum.
 5. Pre niektorých mužov môžu byť slová silným stimulantom. Niektoré frázy, od zastretých náznakov intimity až po vyslovenú žiadostivosť, vyvolávajú u partnerov sexuálnu aktivitu. Priamočiarosť je vhodná pri komunikácii so známym predmetom vášne a každý muž rád hovorí o sexualite alebo chváli vzhľad.
 6. Dotyky rôznej intenzity sú priamou cestou k vzrušeniu partnera. Monotónnosť je škodlivá pre sexuálnu aktivitu, aby žena prilákala požadovaného muža, bude sa musieť uchýliť k experimentom.
 7. Začať môžete relaxačnou masážou, ktorá postupne pokrýva rôzne erotogénne zóny a body. Dotýkanie sa prsníkov a bradaviek zapína silnejšie pohlavie nie menej ako ženy. Doprajte svojmu partnerovi celú škálu vnemov od jemného hladenia a bozkávania až po hryzenie.
 8. Nevynechávajte chrbát a zadok – tu môže ľahká masáž skončiť citlivým hladkaním nechtami.
 9. Vnútorné stehná sú pre mužov ďalším zdrojom potešenia, jemné či tvrdé dotyky si vyberajú partneri sami. Na pohladenie je potrebné využívať nielen ruky a pery, ale celé telo. Mužský žalúdok je jednou z najviac erotogénnych zón. Skúmanie jeho jazyka bude skutočným potešením. Blízkosť partnera k penisu, malátnosť a očakávanie rýchlo povedú k erekcii.
 10. Penis je erotogénna zóna každého muža, jeho stimulácia určite povedie k vrcholu blaženosti. Najcitlivejšou a najcitlivejšou časťou orgánu je hlava. Dotyky a dráždenie jej jazykom spôsobí, že vaša partnerka zabudne na všetko na svete. Po preštudovaní najcitlivejších bodov muža mu môžete poskytnúť skutočné potešenie.

Stimulačné lieky

Prečo muži pociťujú zníženú sexuálnu aktivitu? Na túto otázku môže byť veľa odpovedí: stres, prekonané choroby, vek, únava a iné dôvody.

Tabletky pre mužov na stimuláciu sexuálnej túžby sa dokonale vyrovnajú s problémom:

Užívanie stimulačných liekov mužovi opäť prinesie erekciu
 • Líder medzi stimulantmi. Tabletky, pôvodne vytvorené na liečbu srdcových problémov, sa stali silným a rýchlym stimulantom.
 • Liek zo skupiny inhibítorov PDE-5, ktorého aktívna zložka zlepšuje erekciu. Liek neovplyvňuje fungovanie srdca a pečene a tiež nemení zloženie spermií.
 • Čínsky liek na báze ženšenu a jeleních parohov, ktorý má menej vedľajších účinkov.

Následky vzrušenia bez uvoľnenia

Sexuálne vzrušenie nie vždy končí sexuálnym stykom. Telo pripravené na uvoľnenie orgazmom zostáva v nadmernom vzrušení. Ak sú takéto situácie jednorazového charakteru, nie je sa čoho báť, neohrozujú zdravie a potenciu.

Čo cíti muž, keď je vzrušený bez uvoľnenia:

 1. nepohodlie alebo bolesť v semenníkoch, mierny opuch;
 2. nepohodlie v penise;
 3. mravčenie v zadnej časti hlavy;
 4. bolesť v dolnej časti brucha.

Z týchto príznakov si osobitnú pozornosť zaslúži bolesť v semenníkoch. Tento orgán je dôležitý pre zdravie mužov. Je zodpovedný za produkciu testosterónu a spermií. Ak sú pohlavné orgány zdravé, nepohodlie zmizne po 4 hodinách.

Bolesť v semenníkoch môže byť signálom choroby. Ak sa zmenila ich veľkosť, hustota alebo sa bolesť stala ostrou a silnou, potom musíte navštíviť lekára.

Sexuálna túžba je dôležitou súčasťou sexuálneho života človeka. Keď je muž vzrušený, je lepšie použiť niekoľko metód, striedať ich postupnosť. To poskytne úžasné výsledky.