Rastliny na zvýšenie potencie

Rôzne liečivé byliny na zvýšenie potencie u mužov

Problémom impotencie alebo iných prejavov erektilnej dysfunkcie podľa štatistík trpia desiatky miliónov mužov na svete. Erektilná dysfunkcia zahŕňa problémy, ako je neschopnosť dosiahnuť a udržať erekciu, strata libida a predčasná ejakulácia. V skutočnosti väčšinou nezávisí od veku, ale súvisí s vplyvom mnohých ďalších faktorov, ktorých je čoraz viac. Liečba mužskej potencie pomocou bylín prináša nielen vynikajúce výsledky, ale aj prakticky eliminuje možnosť vedľajších účinkov. Existuje niekoľko bylín, ktoré možno použiť na zvýšenie sexuálnej túžby, pomáhajú podporovať erekciu a udržiavať zdravú prostatu a zároveň zvyšujú mužskú potenciu. Nižšie sú uvedené niektoré z najsilnejších a osvedčených bylín na zlepšenie mužského pohlavia, ktoré sa používajú na celom svete na zlepšenie sexuálneho zdravia mužov. Nespôsobujú žiadne vedľajšie účinky a nie sú návykové.Schisandra chinensis (lat. názov Schisandra)

 • Schizandra posilňuje imunitný systém, zároveň zlepšuje krvný obeh, má stimulačný účinok na centrálny nervový systém, pomáha prekonávať únavu a únavu.
 • Schizandra je spolu s ďalšou rastlinou s názvom Eleutherococcus senticosus jedným z najlepších bylinných prostriedkov na liečbu erektilnej dysfunkcie.

Tinktura semien Schisandry sa predáva v lekárňach, priebeh jej užívania je krátkodobý (pár týždňov) a jej cena je celkom rozumná (asi 2 doláre). Pokiaľ ide o takú rastlinu, ako je „sibírsky ženšen", budeme o tom podrobnejšie hovoriť nižšie.

Eleutherococcus senticosus (latinský názov Eleutherococcus senticosus)

 • Eleutherococcus senticosus, na Západe známejší ako „sibírsky ženšen", bol niekedy dokonca využívaný športovými trénermi na dodanie väčšej sily a energie svojim hráčom, pretože zlepšuje fungovanie cievneho aj dýchacieho systému.
 • Táto bylina spôsobuje výrazné zlepšenie erekcie mužského penisu zvýšením prietoku krvi do oblasti genitálií.

Nákup extraktu z eleuterokoka tiež nie je náročný, pretože sa predáva aj v bežných lekárňach. Dostupné vo forme tabliet a alkoholovej tinktúry. Ten je niekoľkonásobne lacnejší (menej ako 1 dolár), ale je pohodlnejšie kúpiť tablety, pretože sú tiež lacné (asi 2 doláre). Ako už bolo spomenuté vyššie, bude efektívnejšie kombinovať s citrónovou trávou.

Ginkgo biloba (latinský názov Ginkgo biloba)

 • Ginkgo biloba sa už po stáročia používa v čínskych a indických prípravkoch ako účinný liek na zlepšenie prekrvenia mužského reprodukčného orgánu.
 • Táto rastlina poskytuje výživu aj mozgu.

Ide o strom, nie o bylinku zvyšujúcu potenciu, ako niekedy tvrdia predajcovia sušených listov. Najjednoduchšie je kúpiť si v lekárni extrakt z jej listov a semien, ktorý pomáha okrem iného aj potencii. Predáva sa vo forme kapsúl a podľa dnešných štandardov je pomerne lacný - do 2 dolárov. na 50 kapsúl. Pri jeho kúpe nie je potrebné pociťovať hanbu ani nepohodlie, keďže droga nie je primárne bylina na podporu erekcie, ale používa sa na iné účely - na prevenciu a liečbu množstva zdravotných problémov. Predáva sa aj ako súčasť rôznych doplnkov stravy, ktorých jedným z hlavných účelov je zlepšenie pamäti a myslenia. Podľa výskumných údajov však ginkgo biloba nemá zvlášť výrazný vplyv na zlepšenie pamäte a cena týchto doplnkov stravy s ďalšími zložkami je oveľa vyššia.

Teraz môžete nájsť semená stromu ginkgo biloba na pestovanie doma - toleruje zimu a je schopný rásť v našich zemepisných šírkach. Je pravda, že tento strom dorastá až do 40 m. Existujú však aj kultivátory ginkga, ktoré nie sú také vysoké. Ale je ťažké posúdiť ich prospešné vlastnosti.

Muira-puama (kôra Lyriosma ovata Miers)

 • Muira puama je afrodiziakum, ktoré pôsobí ako nervový stimulant a zvyšuje sexuálnu túžbu. Tiež sa verí, že táto rastlina pomáha pri obnove stratenej mužnosti u mužov.
 • Posilňuje mužský reprodukčný systém, zlepšuje činnosť obličiek, funkciu centrálneho nervového systému, kardiovaskulárnu funkciu a funkciu nadobličiek.

Lyriosma ovata Miers tiež nie je bylina zvyšujúca potenciu, ale strom. Rodiskom tohto stromu Lyriosma ovata Miers je Brazília a odtiaľ sa k nám dostáva pod názvom muira-puama. Predáva sa vo forme propagovaných liekov, ktoré pôsobia ako afrodiziakum. Tento doplnok stravy si môžete kúpiť na internete alebo vo veľkých lekárňach. Ak si vezmete Muira-puama v čistej forme (mletá kôra alebo niekedy drevo), cena je celkom rozumná - 5-7 dolárov. na 50 g. Zvyčajne sa z nej pripravuje liehová tinktúra. Ak si vyberiete vo forme rovnomenných tabliet, potom často obsahujú celý rad ďalších bylín, ktoré zvyšujú potenciu, libido, testosterón a cena je niekoľkonásobne vyššia.

Podľa niektorých zdrojov by sa účinnosť Muira-puama ako afrodiziakálnej rastliny nemala považovať za preukázanú. No vzhľadom na fakt, že vo svojej domovine sa na tento účel používa už stáročia, ako aj na jeho vysokú obľubu u nás, je pravdepodobnejší opak.

Yohimbe (latinský názov: Pausinystalia johimbe)

 • Yohimbe funguje na princípe inhibítora PDE-5. Jediný rozdiel je v tom, že nemá také vedľajšie účinky (a účinok nie je taký výrazný).
 • Alkaloid yohimbín, zložka získaná z kôry stromu yohimbe, zvyšuje libido zvýšením množstva krvi prúdiacej do erektilného tkaniva.

Rovnako ako v predchádzajúcom prípade, yohimbe nie je bylina na zvýšenie potencie, ale strom. Rastie v západnej Afrike. Yohimbe je veľmi široko používaný ako genitálny stimulant, vr. a dámske. Na mužov je síce oveľa účinnejší, pretože, ako už bolo spomenuté vyššie, pôsobí ako droga. Okrem toho môžeme povedať, že táto rastlina je najpopulárnejšia na použitie na tento účel medzi mužmi. Jeho cena nie je premrštená, no ani zďaleka nie je najnižšia z tu prezentovaného zoznamu – približne 6 dolárov. na 40 kapsúl. Ak si vyberiete tablety yohimbe, ktoré obsahujú ďalšie zložky, budú v závislosti od prídavných látok drahšie minimálne o 10 %. V každom prípade je cena inhibítora PDE-5 mnohonásobne vyššia ako náklady na yohimbe, aj keď vezmeme do úvahy generikum (oveľa lacnejší inhibítor PDE-5 predávaný na internete). Samozrejme, účinok yohimbe je tiež oveľa menší a vyskytuje sa počas dlhšieho časového obdobia ako účinok inhibítora PDE-5. To, že tento doplnok stravy pôsobí ako inhibítor PDE-5, totiž znamená len to, že zvyšuje prietok krvi do určitého miesta. Ale táto bylinka má aj množstvo výhod (zdravotné benefity, absencia takýchto vedľajších účinkov a pod. ), nad ktorými sa nebudeme pozastavovať.

Ashwagandha (latinský názov: Withania somnifera)

 • Ashwagandha, tiež označovaná ako „indický ženšen", sa v Indii používa ako tradičná bylina na liečbu mužskej potencie, ale okrem toho a ešte oveľa viac.
 • Muži môžu obnoviť svoju výdrž a potenciu pomocou ashwagandhy vďaka jej účinku na poškodené cievy, ktorý zabraňuje ejakulácii.
 • Predlžuje sexuálne vzrušenie, ktoré sa vyžadovalo na hodinách Kámasútry.

Táto bylina, ktorá zlepšuje potenciu, sa líši od väčšiny tých, ktoré sú uvedené na tomto zozname, pretože nemá stimulačný účinok na centrálny nervový systém, ale naopak, upokojuje ho a používa sa na liečbu úzkostných stavov. Ashwagandha v Indii sa všeobecne používa ako liek na takmer akúkoľvek chorobu.

Táto bylinka, ktorá má pozitívny vplyv na potenciu, sa vo forme kapsúl predáva tam, kde sa predávajú doplnky stravy – v internetových obchodoch alebo špecializovaných lekárňach. Orientačná cena balíka, ktorý vydrží približne mesiac, je 6-7 dolárov.

Peruánsky mak (latinský názov: Lepidum meyenii)

 • Maca sa podľa knihy Jonnyho Bowdena z roku 2008, The Most Effective Natural Therapes on Earth, používa ako afrodiziakum a urogenitálne tonikum už od čias ríše Inkov.
 • Vďaka prítomnosti určitých amidov mastných kyselín a alkaloidov má táto bylina pozitívny vplyv na zlepšenie potencie.

Populárny názov pre macu je „peruánsky ženšen". Najčastejšie sa predáva vo forme prášku, ktorý sa podľa návodu môže nielen riediť v nápojoch, ale aj pridávať do takmer akéhokoľvek jedla. Účinnosť tejto byliny na zvýšenie potencie bola spochybnená výskumom vykonaným v roku 2010, ale zdroj tohto nie je príliš spoľahlivý. Aj keď vzhľadom na to, že teraz sa maca pestuje oveľa menej ako predtým, možno predpokladať, že úroveň jej pôsobenia ako bylinky na zvýšenie potencie nie je v súčasnosti pre každého uspokojivá. Cena tejto bylinky na zlepšenie potencie je pomerne vysoká v porovnaní s väčšinou ostatných uvedených v tomto článku. Jeho cena sa pohybuje niekde medzi 1, 2-3 dolármi. na 10 g Semená si môžete kúpiť na internete, relatívne lacno, ale je nepravdepodobné, že si budete môcť vypestovať mak doma, pretože je to vysokohorská rastlina.

Epimedium alebo horská burina (latinský názov Lepidum meyenii)

 • Predpokladá sa, že mnohé druhy nadržaných burín pôsobia ako afrodiziakum.
 • Tradične sa používa ako prírodný liek na sexuálnu dysfunkciu.

Keďže sa nazýva aj „Yin Yang Huo", zvyšuje libido a výdrž, ale v prvom rade prispieva k celkovému zlepšeniu zdravia. Mali by ste ho však používať niekoľko týždňov, aby ste zaznamenali účinok. Extrakty treba užívať niekoľkokrát denne, pričom ich denná dávka by mala byť asi 3 g. Väčšinou sa predávajú vo forme tabliet alebo kapsúl, väčšinou neobsahujú iné bylinky na zvýšenie potencie. Extrakt z buriny kórejskej nadržanej kozy (jedno balenie) stojí od 40 dolárov, čo je trochu drahé, ak vezmeme do úvahy ceny iných rastlín na potenciu na tomto zozname.

Ženšen (latinský názov: Panax)

 • Tradične sa ženšen používa na zvýšenie energie a duševnej aj fyzickej výdrže.
 • Zvyšuje libido a zlepšuje prekrvenie pohlavných orgánov.

Toto je pre mnohých pravdepodobne najznámejšia rastlina na celom zozname. Ako vidíte, s obľubou sú po ňom pomenované aj niektoré ďalšie bylinky zvyšujúce potenciu (sibírsky ženšen, indický ženšen atď. ) a nie všetky sú ani jeho príbuzné. Aj keď výhody ženšenu ako bylinky na potenciu nie sú na prvom mieste, stále sú veľmi významné. Najlacnejším a najjednoduchším spôsobom nákupu je ženšenová tinktúra, ktorá sa predáva v lekárni a stojí 1-2 doláre. Cena sušeného koreňa a najmä extraktu zo ženšenu je mnohonásobne vyššia. Koreň objednaný online alebo zakúpený u niektorých obchodníkov je možné aspoň preskúmať, ale pri nákupe extraktu sa zvyšuje pravdepodobnosť, že narazíte na falošný. Je dôležité mať na pamäti, že koreň aspoň 6-ročnej rastliny má liečivé vlastnosti.

Hloh

Bylinný čaj vyrobený z listov a plodov hlohu pomáha zvyšovať mužské libido.

Každý vie, že hloh podporuje srdce a cievy, zlepšuje krvný obeh a používa sa na liečbu hypertenzie. Hloh je ale aj dobrým prostriedkom na udržanie mužskej sily. Balenie bylinkového čaju stojí menej ako 1 dolár a tinktúra je ešte 2-3 krát lacnejšia.

Zeler a petržlen

Zeler a petržlen (najmä ich korene) sú rastliny, ktoré sú obľúbené medzi mužmi a ženami, ktorí si udržiavajú svoje sexuálne zdravie v dobrej kondícii.

Toto sú najdostupnejšie bylinky na zvýšenie potencie, pre ktoré môžete ísť nie do lekárne, ale do obchodu. Môžu sa konzumovať surové, pridávať do šalátov alebo iných jedál alebo variť. Zeler aj petržlen majú veľmi pozitívny vplyv na mužskú potenciu a predĺženie sexuálneho života, no treba ich konzumovať pravidelne. Nemali by ich užívať tehotné ženy, najmä v počiatočných štádiách.

Spodná čiara

Hlavnou výhodou liečby erektilnej dysfunkcie bylinkami nie je ich cena, ale fakt, že každá z týchto rastlín pôsobí nielen na potenciu, ale zlepšuje zdravie aj mnohými inými spôsobmi.

Ale pravdepodobne najväčším problémom pri výbere rastlín, ktoré pomáhajú potencii, je možnosť naraziť na falošný. Doplnky stravy sa totiž často môžu užívať dlhodobo a nie si istý, či skutočne obsahujú zložky želanej rastliny. Bez toho, aby si všimol účinok, sa človek v prvom rade rozhodne, že je to jednoducho neúčinný liek, ktorý bol jednoducho dobre propagovaný. To platí najmä pre najdrahšie bylinky na potenciu na tomto zozname. Škoda, že nemáme zákon ako v Číne, kde je za falšovanie liekov ustanovený trest smrti. Ale pri výbere lacných tinktúr a tabliet sa šanca na získanie falošného výrazne zníži.