Čo je dobré na mužskú potenciu?

V niektorých prípadoch možno zlepšenie erektilnej funkcie dosiahnuť jednoduchou miernou úpravou životného štýlu. Mnohí ale nevedia, čo je dobré na mužskú potenciu, a tak pri prvých príznakoch straty sily začnú brať tabletky na povzbudenie.

Muž bol schopný zlepšiť svoju potenciu zlepšením svojho sexuálneho života

Aby ste ušetrili peniaze a efektívne zlepšili potenciu, musíte dodržiavať niekoľko pravidiel, o ktorých sa bude diskutovať v článku.

Produkty na potenciu

Výživa je základným bodom pri prevencii a liečbe problémov s potenciou. Dôvod spočíva v metabolizme a produkcii gonadotropného hormónu, testosterónu a hormónov jeho frakcie.

Uvedené látky sú zodpovedné za normálny vývoj mužských pohlavných orgánov počas puberty. Úroveň mužských pohlavných hormónov tiež určuje závažnosť erekcie, sexuálnu túžbu, trvanie pohlavného styku a silu orgazmu.

Preto sú potravinové produkty, ktoré sa podieľajú na syntéze pohlavných hormónov - androgénov - užitočné na zvýšenie potencie mužov.

Rastlinná potrava

Medzi produkty, ktoré sú prospešné pre mužskú potenciu patria:

 1. Orechy. Benefit spočíva v obsahu polynenasýtených mastných kyselín v jadierkach. Omega-3 a omega-6 sú prekurzory testosterónu a úspešne zvyšujú jeho koncentráciu pri vstupe do tela. Všetky produkty sú užitočné, ale najúčinnejšie sú tieto: céder, vlašské orechy, mandle, lieskové orechy, kešu. Odborníci na výživu odporúčajú užívať 20-30 orechových jadier denne, aby sa plne pokryla potreba mastných kyselín mužského tela.
 2. Zelenina. Zavedenie maximálneho množstva zeleniny do vašej stravy je veľmi prospešné pre potenciu. Hladinu testosterónu ovplyvňuje selén, zinok, vápnik a horčík. Dôležité sú aj vitamíny A, E, C a skupina B. Popredné druhy zeleniny z hľadiska prospešnosti sú: repa, tekvica, mrkva a brokolica. Na špeciálnom mieste je cibuľa a cesnak, ktoré stimulujú nielen sexuálne funkcie, ale podporujú aj imunitný systém. Zelenina je užitočná v surovej forme, pretože varením stráca svoje vlastnosti.
 3. Rastlinné oleje. Najväčší prínos má olivový olej. Zavedenie tohto produktu do stravy predovšetkým zvyšuje sexuálnu túžbu v mužskom tele. Nie nadarmo sú Taliani najvášnivejším národom na svete. Ich strava obsahuje veľa olív, paradajok a syra. Okrem olivového oleja pôsobí priaznivo aj tekvicový olej. Spolu s varenou tekvicou a tekvicovými semienkami chráni telo pred predčasným vyblednutím. Ľanový olej bude užitočný nielen pre silnejšie pohlavie, ale aj pre ženy. Tradičná medicína odporúča vziať si lyžicu ľanového oleja hodinu pred prvým jedlom ráno. Dávka pokrýva dennú potrebu vitamínov, mastných kyselín a mikroelementov.
 4. Zeleň.Petržlen, zeler, zelená cibuľa a paštrnák obsahujú rastlinné prototypy androgénov. Keď sa tieto látky dostanú do tela, začnú vykonávať funkciu testosterónu.
 5. Ovocie.Po prvé, výhody mužského potenciálu pochádzajú z banánov. Ovocie obsahuje selén a zinok. Jesť bobule s vysokým obsahom vitamínu C je dobré pre potenciu. Patria sem čierne a červené ríbezle, čučoriedky, egreše a citrusové plody.
 6. Korenie.Koreň zázvoru a koreň ženšenu majú jedinečné zloženie a vlastnosti. Tieto dva produkty sú základom orientálnej medicíny. Viaczložkové zloženie obsahujúce zinok, horčík a selén, vitamíny A, E, C, skupina B stimulujú prekrvenie perineálnych tkanív.
Potraviny užitočné pre mužskú potenciu

Zelený čaj, odvar z tymiánu a trávy môžu zvýšiť erekciu.

Proteínová výživa

Známe potraviny, ktoré stimulujú sexuálnu silu, sú ryby a morské plody. Obsahujú polynenasýtené mastné kyseliny, zinok, fosfor a selén.

Najväčší úžitok mužom prinášajú mušle a platýs. Odporúča sa konzumovať produkty surové alebo dusené vždy, keď je to možné, aby sa zachoval maximálny prínos pre zdravie mužov.

Zástupcovia silnejšej polovice ľudstva potrebujú jesť mäso. Hovädzie mäso, chudé časti bravčového, králičieho a kuracieho mäsa sú prospešné.

Veľmi užitočným produktom je mäso pečené v rúre vo vlastnej šťave. Dobrým doplnkom sú koreniny: červené a čierne korenie, bazalka, kardamón, kari, petržlen, cesnak.

Jedným zo zdrojov živočíšnych bielkovín a zdravia sú fermentované mliečne výrobky. Viac benefitov z plnotučného tvarohu a kyslej smotany.

Aby ste udržali zdravie mužov v dobrom stave, mali by ste majonézu úplne nahradiť kyslou smotanou, pretože konzumácia majonézy je škodlivá pre potenciu kvôli vysokému obsahu farbív, konzervačných látok a zvýrazňovačov chuti.

Vajíčka by mal zaradiť do jedálnička každého, komu záleží na zdraví erekcie. Predpokladá sa, že prepeličie vajcia sú prospešnejšie, ale tento predpoklad nebol dokázaný.

Med

Med je univerzálny produkt, ktorý zvyšuje aj mužskú sexuálnu potenciu. Vďaka bohatému vitamínovému zloženiu je celé telo posilnené.

Je dôležité vedieť: všetky včelárske produkty do určitej miery stimulujú mužskú silu. Ale med je najdostupnejší, lacný a účinný prostriedok pre telo.

Med má pozitívny vplyv na mužskú potenciu

Produkt môže úplne nahradiť cukor, ak neexistujú žiadne kontraindikácie, pretože ide o silný alergén.

Sexuálne návyky a ich vplyv na potenciu

Sex hrá dôležitú úlohu v živote silnejšieho pohlavia. Pri pravidelnom intímnom živote nie je ťažké vysledovať akékoľvek zmeny v sexuálnom zdraví.

Treba mať na pamäti, že sexuálna aktivita každého je iná. Pre niektorých je normálne mať sex raz za mesiac, pre iných - niekoľkokrát denne.

Individuálne charakteristiky závisia od temperamentu, veku, libida a hladiny testosterónu v krvi. Porucha je diagnostikovaná, keď je erekcia alebo libido znížené v porovnaní s normálom.

Mnoho ľudí sa zaujíma o to, či je pre potenciu škodlivý častý sex a ako masturbácia ovplyvňuje sexuálne zdravie.

Má častý sex vplyv?

Jednoznačne môžeme povedať, že dlhšia abstinencia a neaktívny sexuálny život prinášajú viac škody. Stáva sa to preto, že prostata neustále produkuje tekutú časť spermií v tele.

Určitý počet spermií dozrieva v semenníkoch každých 60-70 dní.

Pri dlhšej abstinencii sa zvyšuje prekrvenie prostaty a postupne sa rozvíja prostatitída. Zápal v prostatickej žľaze spôsobuje ostrú bolesť pri ejakulácii, chronickú panvovú bolesť, s tým spojené znížené libido a slabú erekciu.

Dlhodobá abstinencia vedie k oslabeniu svalov penisu, skleróze chúlostivých teliesok a ich slabej výplni. Muži s zriedkavým sexuálnym životom sú psychologicky nastavení na zlyhanie. Výsledkom je, že erekcia nie je dostatočne silná alebo ejakulácia je príliš rýchla.

Častá sexuálna aktivita zase prináša viac výhod pre mužské telo, ale existujú nuansy.

Pravidelný sex prospieva mužskému telu
 1. Príliš častý sex s rôznymi ženami alebo s jednou vedie k otupeniu orgazmu a príjemným pocitom. To sa zvyčajne stáva silnejšiemu pohlaviu počas andropauzy – mužskej menopauzy.
 2. Pri aktívnom sexuálnom živote s rôznymi partnermi sa zvyšuje riziko infekcie pohlavných orgánov. Chlamýdie, kvapavka a syfilis výrazne ovplyvňujú zdravie reprodukčného systému a tela ako celku.

Optimálny počet sexuálnych aktov pre manželský pár by mal byť v priemere aspoň trikrát týždenne.

Ak máte chuť a zdravie vám to dovolí, môžete mať sex každý deň.

Vplyv sebauspokojenia na potenciu

Vedci sa už dávno vzdialili od stredovekých presvedčení, že masturbácia vedie k demencii alebo spôsobuje paralýzu celého tela. V súčasnosti sa všeobecne uznáva, že pri absencii sexuálnej aktivity u zdravého muža masturbácia prináša telu iba výhody.

So sebauspokojením sa obnovuje semenná tekutina a spermie, v prostate nie sú žiadne stagnujúce procesy. Odporúča sa masturbovať maximálne trikrát týždenne, tento režim pomáha pri potencii a udržiavaní zdravia.

Neodporúča sa však zostať v tomto stave dlho, pretože uvoľnenie a relaxácia po masturbácii sú krátkodobé a môže sa vyvinúť aj psychogénna erektilná dysfunkcia. Čím dlhšia je medzera medzi sexuálnymi kontaktmi, tým väčšie sú pochybnosti o sebe.

Ďalší názor na ženatých ľudí, ktorí sa uspokojujú pozeraním pornografie. Psychológovia veria: nadmerná masturbácia vedie k oslabeniu príťažlivosti k partnerovi, čo vedie ku konfliktom a psychickým problémom v rodine a zdravotným problémom.

Rozvrh

Životný štýl zohráva významnú úlohu v prevencii sexuálnych problémov.

Cvičenie a správna výživa sú kľúčom k vynikajúcej potencii

Do svojho denného režimu by ste mali zaradiť niekoľko bodov, aby ste sa nikdy nestretli s ochorením pohlavných orgánov.

 1. Kontrastná sprcha ráno.Zmeny teploty vody zvyšujú krvný obeh v celom tele a najmä v panvových orgánoch. Prietok krvi prispieva k stabilnejšej erekcii, zvýšeniu sily a energie.
 2. Športové aktivity.Plávanie a jóga sú prospešné. Špeciálny komplex na precvičovanie panvových svalov - Kegelove cviky - stimuluje erekciu. Môžu sa vykonávať počas pracovnej doby, na ceste domov, počas odpočinku. Tiež ranné cvičenia by mali pozostávať z rotácií panvy, drepov, behu na mieste a zohýbania sa, aby sa zvýšil prietok krvi do genitálií.
 3. Správna výživa.Je dôležité zostaviť stravu založenú na produktoch živočíšnych bielkovín a rastlinných potravinách. Úplne vylúčte vyprážané a mastné jedlá. Je to dôležité, pretože tučné nezdravé potraviny dodávajú cholesterol, ktorý sa ukladá na stenách ciev vo forme aterosklerotických plátov. Plaky blokujú lúmen cievy a krv neprechádza dostatočne do tkanív, v tele sa vyvíja hypoxia, ktorá ovplyvňuje zdravie. Ateroskleróza panvových ciev hrozí znížením prívodu krvi do penisu a znížením sexuálnej erekcie.
 4. Afrodiziaká.Konzumácia produktov stimulujúcich sexuálnu aktivitu by mala byť dávkovaná. Med a orechy môžete jesť každý deň, ale v malých porciách, 1-2 polievkové lyžice, vtedy pomáha potencii. Počas týždňa by sa mali striedať ryby, morské plody a mäso.
 5. Normalizácia hmotnosti.Nadbytočné tukové tkanivo v mužskom tele sa stáva zdrojom estrogénov – ženských pohlavných hormónov. Na pozadí ich nárastu libido mizne a erekcia sa zhoršuje.
 6. Pitný režim.Muž s hmotnosťou 70 kg priemernej výšky by mal vypiť až dva litre vody denne.
 7. Kúpať sa.Kúpeľ s bobkovým listom má výhody. U mužov po tomto zákroku dochádza k návalu krvi do pohlavných orgánov a k spevneniu celého tela.
 8. Znížte užívanie liekov.Mnohé farmakologické lieky majú škodlivý vplyv na sexuálne zdravie. Patria sem antihypertenzíva, psychofarmaká, antidepresíva, protizápalové lieky a antibiotiká. Ak je to možné, mala by sa ich spotreba znížiť. Predtým, ako to urobíte, mali by ste zvážiť výhody a poškodenie drog.

závery

Udržať si dobré sexuálne zdravie je jednoduché. Všetko, čo je užitočné pre mužské telo, je prospešné a zlepšuje potenciu.

Menšie poruchy sexuálneho zdravia sa dajú napraviť zdravým jedlom, športom a správnou dennou rutinou.

Ak sú pozorované nezvyčajné príznaky, potom je lepšie nerobiť nič sami, ale poradiť sa s urológom.

Závažné ochorenia erekcie a sexuálneho zdravia si vyžadujú kvalifikovanú liečbu. Výhody pre telo, potenciu a erekciu sú zdravie.